bip.gov.pl
A  A+ A+ wysoki kontrast:
A A
Nowy System Biuletynu Informacji Publicznej


Cele i zadania placówki

Rejestr zmian

"Nie wystarczy chcieć, trzeba także czynić"

J.W.Goethe

 

Nasze przedszkole zapewnia wszechtronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim wychowankom, zarówno dzieciom zdrowym, jak i niepełnosprawnym.

Od dziesięciu lat prowadzimy edukację integracyjną, polegającą na tworzeniu grup integracyjnych, w których wspólne przebywanie dzieci rozmaitej kondycji fizycznej, psychicznej i umysłowej stwarza różnorodność sytuacji stymulujących zarówno dla jednych, jak i drugich. Wspólna nauka, zabawa, rozmowy, spacery, posiłki, chwile radosne i smutne prowadzą do przeżywania wspólnoty, powstania wzajemnego zaufania, wzajemnej  akceptacji. Traktujemy każde dziecko podmiotowo.Pragniemy, aby czuły się szczęśliwe.Dajemy dzieciom możliwości:

-samorealizacji,

-pracy z innymi,

-kreatywnego myślenia,

-działania,

-uczestnictwa w ciekawych zajęciach.

Zapewniamy kompetentnych i życzliwych nauczycieli. Dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i dobrą komunikację. Stoimy na straży praw człowieka. Pomagamy sobie i szanujemy się wzajemnie. Tworzymy warunki do integrowania działań wychowawczych: dom-przedszkole-środowisko, poprzez szeroką współpracę. Naszym wychowankom w przedszkolu zapewniamy specjalistyczną opiekę: pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym. Promujemy placówkę. Modernizujemy i sukcesywnie wzbogacamy bazę przedszkolną.


Cele i zadania przedszkola określa Statut placówki - Rozdział III

Udostępniający: Joanna Werner
Wytwarzający/Odpowiadający:
Czas udostępnienia: 2009-03-05 14:34
Czas wytworzenia: 2009-03-05 14:34
Czas ost. modyfikacji: 2011-12-21 10:12

do góry
Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.